Спеціальність 5.03050401«Економіка підприємства»

E-mail Печать PDF
 

Кваліфікація: молодший спеціаліст з «Економіки  підприємства»
Термін навчання: денне відділення - на базі 9-класів 2 роки 10 місяців, на базі 11-классів 1 рік 10 місяців; заочне відділення - 2 роки 8 місяців.

Спеціальність «Економіки  підприємства» була відкрита у Маріупольському електромеханічному технікуму в
1994 році.

Підготовка студентів за напрямом «Економіка підприємства» здійснюється для виконання ними в майбутньому організаційно-управлінської, адміністративно-господарської та інформаційно-аналітичної функцій.

Вибираючи сферу фінансів, ви не помилитеся: найпрестижніші і високооплачувані професії саме тут. І незважаючи на всі розмови про перенасичення ринку економістами, фахівці фінансової сфери, як і раніше, на першому місці по затребуваності. Сьогодні вони потрібні найрізноманітнішим організаціям - від великих банків до невеликих торгових компаній. Знаючи сильні і слабкі сторони свого підприємства, економіст може запропонувати найбільш ефективну стратегію розвитку. Впали прибутки? Економіст визначить, чому це відбулося, знайде «проблемні» місця і запропонує оптимальне рішення. Економісти - не топ-менеджери, але без них ефективне управління було б неможливо.

 

Випускники технікуму за спеціальністю «Економіка  підприємства» мають можливість працювати  на підприємствах, організаціях, фірмах, та інших структурах різних форм власності; у банківській сфері; в органах державного та корпоративного управління, місцевого самоврядування, їх підрозділах, що займаються питанням виробництва, транспорту, зв'язку, фінансів та інвестицій.

 

Студенти проходять навчальну практику у ЗАТ КБ ПриватБанк, торговельному підприємстві мережі  "Епіцентр", на провідних виробничих підприємствах міста: «ПАТ ММК ім. Ілліча», «ПАТ Донецькобленерго» та інших, а також   у посередницьких структурах.

Випускники спеціальності «Економіка  підприємства» можуть продовжити освіту у вищих навчальних закладах 3-4 рівня акредитації за відповідним напрямом підготовки за скороченим терміном навчання, а насамперед в ХНАМГ на факультетах економіки, менеджменту, обліку та аудиту.

Безумовно, економіст - не топова позиція, але економічна освіта - чудова база для подальшого кар'єрного зростання, можна стати, наприклад, директором з розвитку компанії, і, як показує практика, на будь-які керівні типові позиції вважають за краще брати людей з економічною освітою, що передбачає стратегічне мислення, розуміння економіки та законів ринку.